2015-10-16

    Insynsrådet vid myndigheten har fått nya ledamöter

    Regeringen har utsett konsulten Kinna Bellander, docenten Annika Bergström och projektledaren Lars Lindberg till ledamöter för insynsrådet vid Myndigheten för radio och tv.

    Förordnanden gäller från och med 1 oktober 2015 till och med 30 september 2018.

    Insynsrådet är ett fristående råd inom myndigheten vars uppgift är att ha insyn i verksamheten och ge cheferna råd. Ledamöterna fattar inga beslut utan ska tillföra kunskap och erfarenhet.

    Mail
    LinkedIn
    Senast uppdaterad 2015-10-27